Pielęgnacja suchej skóry oraz włosów

  Problem suchej skóry oraz włosów, dotyczy wielu kobiet. W przypadku jednych, jest to kłopot przejściowy, spowodowany nieprawidłową pielęgnacją włosów czy też skóry, u innych natomiast jest to sytuacja stała. Pomimo, iż sytuacja ta może być nieco kłopotliwa, i może ona spędzać sen z powiek wielu paniom, to okazuje się, że rozwiązanie naszego problemu jest niemal na wyciągniecie naszej ręki. Nie będzie ona wiązała się ani ze znacznymi wydatkami ani też w dużym wydatkiem.

  Bardzo ważny jest odpowiedni szampon

  W przypadku włosów przesuszonych, bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich szamponów. Pod żadnym pozorem nie powinny być to szampony do włosów przetłuszczających się, gdyż tego rodzaju kosmetyki przede wszystkim właśnie przesuszają włosy, co w przypadku wzmożonego wydzielania łoju, jest konieczne. W wielu drogeriach znajdziemy mnóstwo wszelkiego rodzaju szamponów czy też innych kosmetyków, które nawilżają włosy. Czasami konieczne jest jednak stosowanie kilku różnych kosmetyków, aż w końcu trafi się na ten właściwy.

  Szampon zwykle nie wystarcza

  Przeważnie, stosowanie samego szamponu nie jest wystarczające, zwłaszcza gdy nasze włosy są suche i łatwo się plączą. Bez zastosowania odżywki po umyciu włosów, bardzo trudne może być ich późniejsze rozczesanie. Do wyboru mamy nie tylko odżywki z oraz bez spłukiwania, ale także liczne odżywki w spreju czy też olejki które bezpośrednio nakłada się na mokre jeszcze włosy. W przypadku silnie przesuszonych włosów, warto jest zastosować odżywkę bez spłukiwania, która ułatwi ich rozczesywanie. Należy jednak pilnie uważać aby ich w żaden sposób nie przedobrzyć z ilością aplikowanej odżywki.

  Oliwka nie tylko dla malucha

  Jeśli problem suchej skóry dotyka nas przede wszystkim po kąpieli, warto dodać do naszego ulubionego żelu pod prysznic czy też do płynu, który dolewamy do wanny, dolać nieco oliwki dla dzieci. Dzięki temu, nasza skóra będzie nie tylko bardziej miękka, ale także będzie ona chroniona przed nadmierną utratą wody oraz przesuszeniem. Po kąpieli możemy również, posmarować twarz oraz całe ciało oliwką, która doskonale zmiękcza, nawilża i chroni skórę przed utratą wody.